Görsel

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan SSM Bahçesi’nde Yoga dersleri 18 Haziran Çarşamba günü başlıyor. Cihangir Yoga işbirliğiyle yaz boyunca sürecek dersler her Çarşamba 08.30 – 09.45 saatleri arasında ve her seviyeye açık olarak düzenlenecek. Katılım ücretsizdir.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan SSM Bahçesi’nde Yoga dersleri 18 Haziran Çarşamba günü başlıyor. Cihangir Yoga işbirliğiyle yaz boyunca sürecek dersler her Çarşamba 08.30 – 09.45 saatleri arasında ve her seviyeye açık olarak düzenlenecek.
Katılım ücretsizdir.

  The Expendables 3 Hillside Cinecity Trio'da Yönetmen:Patrick HughesOyuncular:Sylvester Stallone, Jason Statham, Arnold Schwarzenegger, Harrison Ford, Mel GibsonKonusu:Barney Ross, Lee Christmas ve ekibi hayatlarının en zorlu mücadelesiyle karşı karşıyalar! Bir zamanlar Barney ile birlikte ekibin kurulmasında rol alan Conrad Stonebanks, şimdilerde silah satıcısı olarak çalışmaktadır ve bu durum ekibin geri kalanını rahatsız eder. Bu nedenle Stonebanks ekibi dağıtmayı kafasına koymuştur.  Seanslar:(Türkçe) 11:00 / 16:30 Tarih:21 Ağustos Perşembe  Yer: Kozyatağı

The Expendables 3 Hillside Cinecity Trio’da Yönetmen:Patrick HughesOyuncular:Sylvester Stallone, Jason Statham, Arnold Schwarzenegger, Harrison Ford, Mel GibsonKonusu:Barney Ross, Lee Christmas ve ekibi hayatlarının en zorlu mücadelesiyle karşı karşıyalar! Bir zamanlar Barney ile birlikte ekibin kurulmasında rol alan Conrad Stonebanks, şimdilerde silah satıcısı olarak çalışmaktadır ve bu durum ekibin geri kalanını rahatsız eder. Bu nedenle Stonebanks ekibi dağıtmayı kafasına koymuştur.
Seanslar:(Türkçe) 11:00 / 16:30
Tarih:21 Ağustos Perşembe
Yer: Kozyatağı

Dünya yıldızları, 2014’ün en çok konuşulacak festivali GNCFEST’te buluşuyor! "Happy" şarkısı ile dünyaca ünlü ve bu sene Grammy’e damgasını vuran Pharrell Williams’ın yanı sıra bir başka dünya yıldızı Rita Ora, şarkıları dillerden düşmeyen Inna ve Türkiye’nin en önemli isimlerinden maNga, Mabel Matiz, Model ve gün boyu sürecek oyunlar, eğlenceler, şarkı seçmeler, daha neler neler...  7 Eylül’de İTÜ Stadyumu’nda gerçekleştirilecek olan Türkiye’nin en genç ve teknolojik festivalinin biletleri satışta! Üstelik gnctrkcll’liler biletleri 75 TL’den başlayan fiyatlara alabilecekler. Bilet Fiyatları: Diamond Circle Ayakta - Tam: 300.00 TL, gnctrkcll İndirimli: 195.00 TL Golden Circle Ayakta - Tam: 250.0 07 Eylül 2014 13:00 İTÜ Stadyumu, İstanbul

Dünya yıldızları, 2014’ün en çok konuşulacak festivali GNCFEST’te buluşuyor!
“Happy” şarkısı ile dünyaca ünlü ve bu sene Grammy’e damgasını vuran Pharrell Williams’ın yanı sıra bir başka dünya yıldızı Rita Ora, şarkıları dillerden düşmeyen Inna ve Türkiye’nin en önemli isimlerinden maNga, Mabel Matiz, Model ve gün boyu sürecek oyunlar, eğlenceler, şarkı seçmeler, daha neler neler…
7 Eylül’de İTÜ Stadyumu’nda gerçekleştirilecek olan Türkiye’nin en genç ve teknolojik festivalinin biletleri satışta! Üstelik gnctrkcll’liler biletleri 75 TL’den başlayan fiyatlara alabilecekler.
Bilet Fiyatları: Diamond Circle Ayakta – Tam: 300.00 TL, gnctrkcll İndirimli: 195.00 TL
Golden Circle Ayakta – Tam: 250.0
07 Eylül 2014 13:00
İTÜ Stadyumu, İstanbul

SALT Beyoğlu ev sahipliğindeki Gastronomika Mutfağı, 21 Ağustos Perşembe günü proje şeflerinden Yalçın İnam'ın tutkuyla tanımaya ve geleceğe taşımaya hayatını adadığı memleketi Kars'ın gastronomisi üzerine bir sunum ve tadım etkinliğini ağırlıyor. Etkinlik dört ana başlık, tadım ve şarap uyumu faslını içeriyor: 1) Kars peynirleri ve özelliği, Kars peynirciliğinin şekillenmesi ve tarihi, Kars peynirinin geleceği 2) Kars yemekleri ve karakteristiği, Kars florasının yemeklere etkisi, Kars yöresinde uygulanan bazı teknikler, Kars yöresine ait lokal ürünler 3) Kars gastronomisinin ruhu "kaz", Kaz ile yapılan bazı yemekler 4) Kars gastronomisinin geleceği ve yeni Anadolu mutfağına katkısı Etkinlik konuşmacıları: Erkan Karagöz (Tarihçi-Yazar) İlhan Koçulu (Boğatepe Çevre ve Yaşam Derneği) İbrahim Kemer (Ristorante di Italia Massimo Bottura/Baş Sommelier) Etkinliğe katılım herkese açık ve ücretsizdir.

SALT Beyoğlu ev sahipliğindeki Gastronomika Mutfağı, 21 Ağustos Perşembe günü proje şeflerinden Yalçın İnam’ın tutkuyla tanımaya ve geleceğe taşımaya hayatını adadığı memleketi Kars’ın gastronomisi üzerine bir sunum ve tadım etkinliğini ağırlıyor.
Etkinlik dört ana başlık, tadım ve şarap uyumu faslını içeriyor:
1) Kars peynirleri ve özelliği, Kars peynirciliğinin şekillenmesi ve tarihi, Kars peynirinin geleceği
2) Kars yemekleri ve karakteristiği, Kars florasının yemeklere etkisi, Kars yöresinde uygulanan bazı teknikler, Kars yöresine ait lokal ürünler
3) Kars gastronomisinin ruhu “kaz”, Kaz ile yapılan bazı yemekler
4) Kars gastronomisinin geleceği ve yeni Anadolu mutfağına katkısı
Etkinlik konuşmacıları:
Erkan Karagöz (Tarihçi-Yazar)
İlhan Koçulu (Boğatepe Çevre ve Yaşam Derneği)
İbrahim Kemer (Ristorante di Italia Massimo Bottura/Baş Sommelier)
Etkinliğe katılım herkese açık ve ücretsizdir.

Piyanist Tuluyhan Uğurlu ile Haydarpaşa'da Gün Batımı konseri, 13 Eylül'de sizlerle buluşuyor. Tuluyhan Uğurlu’nun ilk dinletisini 2004 yılında verdiği Dünya Başkenti İstanbul isimli eseri, 10 yıl içinde 350’nin üzerinde konserde seslendirildi. Albümü ile de rekorlara imza atan eserin ilk icrasının 10. Yılında Tuluyhan Uğurlu, bu başyapıtı tümüyle yeniliyor, yeni melodilerle zenginleştiriyor. Görsel sunumda bu kez İstanbul’un dünü kadar yarını da anlatılıyor. Konserin finali, Tuluyhan Uğurlu’nun düşlerindeki İstanbul’u anlattığı fantastik bir bölümle sonlanıyor… Dünya Başkenti İstanbul’un 10. Yıl konserlerinin ilki Haydarpaşa Garı’nın büyük peron alanında gerçekleşiyor. Şu günlerde sessizce trenlerle tekrar buluşacağı günleri bekleyen tarihi gar binasında gün batımını izlemeye, müziğin kanatlarında İstanbul’u yaşamaya hazır mısınız?

Piyanist Tuluyhan Uğurlu ile Haydarpaşa’da Gün Batımı konseri, 13 Eylül’de sizlerle buluşuyor.
Tuluyhan Uğurlu’nun ilk dinletisini 2004 yılında verdiği Dünya Başkenti İstanbul isimli eseri, 10 yıl içinde 350’nin üzerinde konserde seslendirildi. Albümü ile de rekorlara imza atan eserin ilk icrasının 10. Yılında Tuluyhan Uğurlu, bu başyapıtı tümüyle yeniliyor, yeni melodilerle zenginleştiriyor. Görsel sunumda bu kez İstanbul’un dünü kadar yarını da anlatılıyor. Konserin finali, Tuluyhan Uğurlu’nun düşlerindeki İstanbul’u anlattığı fantastik bir bölümle sonlanıyor… Dünya Başkenti İstanbul’un 10. Yıl konserlerinin ilki Haydarpaşa Garı’nın büyük peron alanında gerçekleşiyor. Şu günlerde sessizce trenlerle tekrar buluşacağı günleri bekleyen tarihi gar binasında gün batımını izlemeye, müziğin kanatlarında İstanbul’u yaşamaya hazır mısınız?

28 Mayıs - 9 Kasım 2014 Bağımsız bir fotoğraf kolektifi olan Nar Photos; eşitlikçi, demokratik yaklaşımları, özgürlükten yana çizgileriyle 2003’ten bugüne Türkiye’deki farklı bakış açılarını bir araya getiriyor. Fotoğrafı dünyayı anlamak ve ifade etmek için görsel bir araç olarak kullanan ajans, olayları sunulduğu şekliyle kabullenmektense, sorgulamayı tercih ediyor. Yaşamın farklı durumlarını ortaya koyarak, yakın geçmişe dair toplumsal bir hafıza ve geniş bir tartışma alanı yaratıyor.   Nar Photos’un 2003 - 2013 arşivinden bir derleme niteliği taşıyan “Yolda” sergisi, Türkiye’nin yakın tarihinde yaşanan veya etkisi bugüne uzanan olay ve durumların bir seyrini sunuyor. Fotoğraflarda bizlere sunulmuş doğruları değil, doğru kabul edilenleri sorgulamak için çıkılan bir yolculuğun adımlarını görüyoruz. Konulara dışarıdan bakmayan, tanıklığın ötesinde müdahil olan, samimi bir yaklaşımla ele alınan bu görsel arşiv, bizleri içinde bulunduğumuz zamanla yüzleşmeye, hesaplaşmaya davet ediyor. Kolektifteki fotoğrafçılar, toplumsal bir bilinç yaratarak değişimi tetikleyen, etkin bir rol üstleniyor. Özerk bir yapıya sahip kolektif, gösterilmeyen veya üzerinde yeteri kadar konuşulmayan konulara temsil imkanı sağlıyor. “Yolda”, sonu bilinmeyen bir yolculuk boyunca, gölgede kalan hikayelerin kaydını tutuyor. Yer: İstanbul Modern

28 Mayıs – 9 Kasım 2014
Bağımsız bir fotoğraf kolektifi olan Nar Photos; eşitlikçi, demokratik yaklaşımları, özgürlükten yana çizgileriyle 2003’ten bugüne Türkiye’deki farklı bakış açılarını bir araya getiriyor. Fotoğrafı dünyayı anlamak ve ifade etmek için görsel bir araç olarak kullanan ajans, olayları sunulduğu şekliyle kabullenmektense, sorgulamayı tercih ediyor. Yaşamın farklı durumlarını ortaya koyarak, yakın geçmişe dair toplumsal bir hafıza ve geniş bir tartışma alanı yaratıyor.
Nar Photos’un 2003 – 2013 arşivinden bir derleme niteliği taşıyan “Yolda” sergisi, Türkiye’nin yakın tarihinde yaşanan veya etkisi bugüne uzanan olay ve durumların bir seyrini sunuyor. Fotoğraflarda bizlere sunulmuş doğruları değil, doğru kabul edilenleri sorgulamak için çıkılan bir yolculuğun adımlarını görüyoruz. Konulara dışarıdan bakmayan, tanıklığın ötesinde müdahil olan, samimi bir yaklaşımla ele alınan bu görsel arşiv, bizleri içinde bulunduğumuz zamanla yüzleşmeye, hesaplaşmaya davet ediyor. Kolektifteki fotoğrafçılar, toplumsal bir bilinç yaratarak değişimi tetikleyen, etkin bir rol üstleniyor. Özerk bir yapıya sahip kolektif, gösterilmeyen veya üzerinde yeteri kadar konuşulmayan konulara temsil imkanı sağlıyor. “Yolda”, sonu bilinmeyen bir yolculuk boyunca, gölgede kalan hikayelerin kaydını tutuyor.
Yer: İstanbul Modern

Boğaz'ın eşsiz atmosferinde Türkiye'nin en yetenekli caz müzisyenlerini dinleyin! Joy Jazz ve Zero İstanbul'un medya sponsoru olduğu "Denizde Caz", Ayşe Gencer Quaret fet. İmer Demirer konseri 22 ağustos 2014 saat 19:00'da The Primetime Cruise İstanbul'da sevenleri ile buluşuyor. Piyanoda Serkan Özyılmaz, kontrbasta Matt Hall, davulda Cem Aksel'in eşlik edeceği geceyi boğaz manzarası eşliğinde dinleyebilirsiniz. Bilet Fiyatları: Ayakta 140 TL Program: 19:00: Gemi kapı açılışı  21:00: Limandan ayrılış 21:15: Konser (birinci set) 22:10: Ara 22:25: Konser (ikinci set) 23:20: JoyJazz radyo yayını 00:00: Limana dönüş

Boğaz’ın eşsiz atmosferinde Türkiye’nin en yetenekli caz müzisyenlerini dinleyin!
Joy Jazz ve Zero İstanbul’un medya sponsoru olduğu “Denizde Caz”, Ayşe Gencer Quaret fet. İmer Demirer konseri 22 ağustos 2014 saat 19:00’da The Primetime Cruise İstanbul’da sevenleri ile buluşuyor. Piyanoda Serkan Özyılmaz, kontrbasta Matt Hall, davulda Cem Aksel’in eşlik edeceği geceyi boğaz manzarası eşliğinde dinleyebilirsiniz.
Bilet Fiyatları: Ayakta 140 TL
Program:
19:00: Gemi kapı açılışı
21:00: Limandan ayrılış
21:15: Konser (birinci set)
22:10: Ara
22:25: Konser (ikinci set)
23:20: JoyJazz radyo yayını
00:00: Limana dönüş

Yarının Oyunları 3 LET İstanbulSami Berat Marçalı'nın kollektif tiyatro projesi Yarının Oyunları, ikincikat-karaköy'de sahneleniyor. Kura ile belirlenmiş başlıklar, yönetmen, yazar ve oyunculardan oluşan 4 ayrı topluluk oyunlarını tiyatroseverler için sahneliyor. "Dönüşüm", "Ahlak", "Adalet" ve "Medya" konu başlıklarını seyirciler seçti; Firuze Engin, Deniz Madanoğlu, Özer Arslan ve Sabahattin Yakut yazdılar. Provalar tüm hızıyla devam ederken projenin üçüncü Özer Arslan ve Sami Berat Marçalı'dan "Let", seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. "#YarınınOyunları3 Let", 20 Ağustos-4 Eylül arasında ikincikat-karaköy'de!  Proje Tasarım: Sami Berat Marçalı Yazan: Özer Arslan, Sami Berat Marçalı Yöneten: Onur Karaoğlu Oynayanlar: Barış Gönenen, Özge Keskin, Murat Mahmutyazıcıoğlu, Aziz Caner İnan, Neslihan Arslan Tarih: 20 Ağustos - 26 Eylül  Yer: İkinciKat/ Karaköy  Bilet Fiyatları: Tam-45.00 TL  Öğrenci: 23.00 TL

Yarının Oyunları 3 LET
İstanbulSami Berat Marçalı’nın kollektif tiyatro projesi Yarının Oyunları, ikincikat-karaköy’de sahneleniyor. Kura ile belirlenmiş başlıklar, yönetmen, yazar ve oyunculardan oluşan 4 ayrı topluluk oyunlarını tiyatroseverler için sahneliyor.
“Dönüşüm”, “Ahlak”, “Adalet” ve “Medya” konu başlıklarını seyirciler seçti; Firuze Engin, Deniz Madanoğlu, Özer Arslan ve Sabahattin Yakut yazdılar. Provalar tüm hızıyla devam ederken projenin üçüncü Özer Arslan ve Sami Berat Marçalı’dan “Let”, seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
“#YarınınOyunları3 Let”, 20 Ağustos-4 Eylül arasında ikincikat-karaköy’de!
Proje Tasarım: Sami Berat Marçalı
Yazan: Özer Arslan, Sami Berat Marçalı
Yöneten: Onur Karaoğlu
Oynayanlar: Barış Gönenen, Özge Keskin, Murat Mahmutyazıcıoğlu, Aziz Caner İnan, Neslihan Arslan
Tarih: 20 Ağustos – 26 Eylül
Yer: İkinciKat/ Karaköy
Bilet Fiyatları: Tam-45.00 TL
Öğrenci: 23.00 TL

Okumaya devam edin

Reklamlar